Siekiery Greenmill Professional

Asortyment

Z przyjemnością informujemy, że do oferty Greenmill Professional wprowadziliśmy popularne modele siekier używane w ogrodzie: modele ciesielskie o wadze 570g i 1350g oraz siekiery rozłupujące o wadze 1150g i 2550g. Asortyment siekier dopełnia praktyczna ostrzałka z kabłąkowym uchwytem.

Do czego są przeznaczone poszczególne rodzaje siekier?

Siekiery ciesielskie posiadające smukłe ostrze głowicy i przeznaczone są do wyrębu drzew, okrzesywania gałęzi oraz prac stolarskich. Z kolei siekiery rozłupujące posiadają głowicę w kształcie szerokiego klina, dzięki czemu sprawnie rozłupują drewno opałowe. Wszystkie ostrza wykonane są z wysokogatunkowej stali C55 i pokryte warstwą antyadhezyjną.

Innowacyjna budowa trzonka

Trzonek siekier Greenmill Professional wykonany został z tworzywa sztucznego- mieszanki włókna szklanego i nylonu, dzięki czemu jest niezwykle lekki i wytrzymały w szerokim zakresie temperatur. Trzonek posiada specjalny profil, pusty w środku, dzięki czemu środek ciężkości siekiery przesunięty jest w pobliże głowicy. Uchwyt trzonka pokryty jest miękką warstwą antypoślizgową dla polepszenia komfortu pracy.

Każda z siekier oferowana jest z praktyczną plastikową osłoną, która zabezpiecza ostrze oraz umożliwia zawieszenie narzędzia w trakcie przechowywania.